Kdy si mám nechat provést inspekci nemovitosti?

Kdy si mám nechat provést inspekci nemovitosti?

Inspekce nemovitosti si objednávají zákazníci, kteří prodávají nemovitost, nemovitost kupují nebo mají s domem či bytem nějaký konkrétní problém a chtějí zjistit jeho příčinu a nechat ji odstranit.

Prodej nemovitosti

Při prodeji nemovitosti Vám inspekce nemovitosti pomůže zvýšit hodnotu Vašeho domu nebo bytu, Pokud o Vás kupující bude mít jistotu, že je s nemovitostí všechno v naprostém pořádku, nehrozí mu žádné závady, které by se mu objevili po koupi nemovitosti, zaplatí za ni vyšší částku a vy budete působit jako věrohodný prodejce. Jako inspektor nemovitosti Vaši nemovitost analyzuji a Vy dostanete certifikát o stavu nemovitosti.

Nákup nemovitosti

Pokud se na situaci podíváme z druhé strany, je pro Vás, jako pro kupujícího velmi výhodné, když znáte pravý stav kupované nemovitosti. Reálný stav bytu nebo domu je pro Vás jednou z velmi důležitých informací, které by měly rozhodnout o její koupi. Pokud nemáte zajištěný certifikát o stavu nemovitosti od prodejce, určitě Vám doporučuji nechat si inspekci provést sami. Zjistíte tak o nemovitosti podrobný a nezávislý posudek na celý stav nemovitosti a vyhnete se případným následným reklamacím a dohadům.

Problémy s nemovitostí

Vlastníte dům nebo byt a máte v něm nějaký problém? Mezi tyto problémy se nejčastěji řadí například pronikání vlhkosti do stěn a následné tvoření plísní na stěnách nebo oknech, vlhko ve sklepě, špatná akustika, problémy s tím, že slyšíte hluk z chodby. Nebo máte zimu v místnosti a nedaří se Vám ji vytopit?

Časté dotazy mých zákazníků

Často se na mě také obracejí zákazníci s dotazy ohledně možnosti rekonstrukce jejich nemovitosti. Zajímá je, co mají zbourat, co zachovat, jak se má provést oprava, jaká bude cenová nákladnost rekonstrukce, na co se mají připravit.

Se zákazníky tedy většinou projdeme a nakreslíme projekt, oceníme dané úpravy, určíme harmonogram prací a nakonec jim pomůžu s řízením celé rekonstrukce, stavby.

Také řeším situace ohledně legislativy spojené se stavbou nebo rekonstrukcí - otázky ohledně toho, kdy a jak zažádat na úřadech o povolení apod.